Amerykański prawodawca French Hill podwaja pro-kryptowalutowe stanowisko Trumpa

Kongresmen Stanów Zjednoczonych French Hill wyraził przekonanie, że Donald Trump przyjmie pozytywne przepisy dotyczące kryptowalut, aby stymulować innowacje.

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
  • Rep. French Hill zauważył, że Donald Trump przyjmie przepisy pro-kryptowalutowe.
  • Wskazał ustawę FIT21 jako rodzaj ram, które zostaną przyjęte.
  • Dzieje się tak po tym, jak branża aktywów cyfrowych nabiera rozpędu przed sondażami.

Amerykański ustawodawca French Hill zauważył, że Donald Trump przyjmie bardziej przyjazne kryptowalutom podejście niż obecna administracja. W okresie poprzedzającym wybory prezydenckie kryptowaluty stały się kwestią, w której prawodawcy wydali ogromne oświadczenia przed wyborami. Donald Trump również zbliżył się do sektora, opowiadając się za kryptowalutami.

French Hill popiera prokryptowalutowe stanowisko Trumpa

Republikański prawodawca, French Hill, wyjaśnił rodzaj ram regulacyjnych dotyczących kryptowalut, które jego zdaniem Donald Trump może przyjąć w kraju. W niedawnym wywiadzie dla CNBC French Hill stwierdził, że niedawno uchwalona ustawa FIT21 jest rodzajem ram regulacyjnych, które administracja Trumpa przyjmie w tym sektorze.

FIT21, który przeszedł przez Izbę 71 głosami Demokratów, jest dokładnie takim rodzajem ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych, które były prezydent Trump poparłby, gdyby został ponownie wybrany.

Oglądaj więcej na @SquawkCNBC🔽 pic.twitter.com/ceTmU4LApU

  • French Hill (@RepFrenchHill) 3 lipca 2024 r.

Ustawa FIT21 ma na celu ochronę inwestorów i konsumentów na rynku poprzez określenie jasnych zasad i uprawnień różnych organów regulacyjnych w sektorze. Według Hilla, Trump przyjmie tę ustawę, ponieważ kieruje ona Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komisję Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC) w sprawie konkretnych ram regulacyjnych potrzebnych na rynku.

“… dla ludzi, którzy są innowacyjni i rozpoczynają token kryptograficzny, powiązaną firmę, opiekę nad tymi aktywami, jak upewnić się, że konsumenci są chronieni, więc ramy, które uważam za właściwe podejście i to jest to, co będę zalecał prezydentowi, aby poparł, jeśli nie uchwaliliśmy go od teraz do końca tego Kongresu”.

Co więcej, wskazał Trumpa jako prorozwojowego i innowacyjnego prezydenta w kwestiach finansowych.

Kryptowaluty stają się głównym nurtem

W tym cyklu wyborczym branża kryptowalut zajęła miejsce w głównym nurcie po szerszym przyjęciu w różnych grupach demograficznych. Od kandydatów zmierzających w kierunku entuzjastów po niedawne pro-ustawodawstwo w Kongresie, aktywa kryptograficzne stały się punktem zbornym dla urzędników. Amerykański krajobraz regulacyjny był krytykowany za hamowanie wzrostu z powodu częstych procesów sądowych SEC. Doprowadziło to do tego, że kadra kierownicza naciskała na pro-kryptowalutowe przepisy i zbierała fundusze dla kandydatów z branży.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours