Peter Schiff ostrzega przed masową wyprzedażą Bitcoin ETF przy 38 tys. dolarów

Peter Schiff ostrzega przed potencjalną masową wyprzedażą ETF-ów Bitcoina, jeśli cena spadnie poniżej 38 000 USD, przewidując dalszą niestabilność rynku. Odkryj implikacje jego prognozy dla inwestorów Bitcoin.

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
  • Peter Schiff ostrzega przed potencjalną wyprzedażą ETF-ów Bitcoina na dużą skalę, jeśli cena Bitcoina spadnie poniżej 38 000 USD.
  • Schiff szacuje, że ponad 70% inwestorów Bitcoin ETF ponosi obecnie straty, co może wywołać powszechną sprzedaż.
  • Obecne warunki rynkowe Bitcoina pokazują spadek ceny o 7,27%, przy znacznych odpływach z amerykańskich funduszy ETF typu spot Bitcoin.

Peter Schiff, znany krytyk kryptowalut, po raz kolejny wyraził wątpliwości co do przyszłości Bitcoina. Tym razem skupił się na ETF-ach Bitcoina, gdzie przewiduje potencjalną wyprzedaż na dużą skalę, która może jeszcze bardziej zdestabilizować rynek. Ostrzeżenia Petera Schiffa pojawiają się w kluczowym momencie dla Bitcoina, ponieważ kryptowaluta doświadcza znacznych wahań cen.

Ostatnie wydarzenia przyciągnęły uwagę zarówno zwolenników kryptowalut, jak i sceptyków, wznawiając debaty na temat długoterminowej rentowności walut cyfrowych jako aktywów inwestycyjnych.

Sceptycyzm i analiza rynku Bitcoina Petera Schiffa

Najnowsze ostrzeżenie Schiffa koncentruje się na możliwym masowym exodusie z Bitcoin ETF. Przy kursie Bitcoina wynoszącym około 54 000 USD szacuje on, że ponad 70% inwestorów Bitcoin ETF ponosi obecnie straty. Schiff przewiduje, że jeśli cena spadnie poniżej 38 000 USD, wszyscy nabywcy Bitcoin ETF znajdą się na ujemnym terytorium, potencjalnie wywołując powszechną sprzedaż, gdy spekulanci opuszczą swoje pozycje.

Nie jest to pierwsza pesymistyczna prognoza Schiffa. Wcześniej, gdy cena Bitcoina spadła do 53 550 USD, wskazał na 27,5% spadek w stosunku do rekordowego poziomu w dolarach amerykańskich i 38,5% spadek w złocie. Schiff utrzymuje, że bessa na Bitcoinie jest daleka od zakończenia i ostrzega długoterminowych posiadaczy przed możliwością dalszych spadków cen.

Prognozy te przyczyniają się do trwającej dyskusji na temat stabilności Bitcoina i jego roli jako aktywa inwestycyjnego, zwłaszcza w świetle niedawnej zmienności rynku.

Aktualne warunki rynkowe i analiza cen

W momencie raportowania cena Bitcoina spadła o 7,27%, osiągając poziom 54 482,91 USD przy 24-godzinnym wolumenie obrotu wynoszącym 40,5 mld USD. 24-godzinny przedział cenowy osiągnął najniższy poziom 53 971,30 USD i najwyższy 57 453,84 USD. Ten trend spadkowy zbiega się ze znaczącym transferem Bitcoina z Mt. Gox w wysokości 2,7 miliarda dolarów do nieznanego portfela, co wzbudziło obawy w społeczności kryptowalutowej.

Zwiększając obawy inwestorów, amerykańskie fundusze ETF Bitcoin spot odnotowały odpływy w wysokości 20,45 mln USD. Pomimo ogólnego spadku na rynku, dominacja Bitcoina wzrosła o 0,80% w porównaniu do poprzedniego dnia, co sugeruje jeszcze gwałtowniejsze spadki cen na rynku altcoinów. W chwili obecnej otwarte zainteresowanie bitcoinem spadło o 11,19% i obecnie posiada wycenę 16 miliardów dolarów. Obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi 1,07 biliona dolarów.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours