Bitcoinowe wieloryby kupują każdy spadek, cena BTC odzyskuje poziom 40 000 USD

Od czasu zatwierdzenia spot Bitcoin ETF na początku tego miesiąca, cena Bitcoina napotkała presję sprzedaży, spadając od tego czasu o 20%. W rezultacie cena BTC spadła aż do 39 000 USD na początku tego tygodnia. Jednakże, ponieważ presja sprzedaży utrzymuje się, wieloryby Bitcoin kupują każdy spadek.

Bitcoinowe wieloryby kupują spadki
Wśród trwającej korekty rynkowej, znany analityk kryptowalut Ali Martinez zgłosił zaskakujący trend wśród wielorybów Bitcoin, które nie wykazują oznak spowolnienia. Zamiast tego aktywnie gromadzą więcej BTC pomimo obecnej zmienności rynku.

Martinez podkreśla godne uwagi zmiany w krajobrazie kryptowalut, wskazując na wzrost liczby głównych graczy na rynku Bitcoin. Według analizy Martineza, na scenę wkroczyło 46 nowych podmiotów, z których każdy posiada obecnie 1000 BTC lub więcej. Stanowi to znaczący 3% wzrost liczby podmiotów posiadających znaczne zasoby Bitcoinów w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Dzięki uprzejmości: Ali Martinez
Spostrzeżenia Martineza dostarczają cennych obserwacji na temat odporności i strategicznych posunięć wielorybów Bitcoin w tym okresie niepewności rynkowej.

Bitcoinowe fundusze ETF były świadkami ogromnych napływów. BlackRock iShares spot Bitcoin exchange-traded fund (IBIT) był świadkiem prawie 42 miliardów napływów po jego uruchomieniu. Rachel Aguirre, szefowa iShares Products dla BlackRock w Stanach Zjednoczonych, ujawniła w wywiadzie dla Yahoo Finance znaczący sukces osiągnięty przez IBIT ETF wkrótce po jego debiucie.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni handlu, IBIT ETF odnotował znaczny wzrost wolumenu obrotu, osiągając 3 miliardy dolarów, co podkreśla jego szybką i znaczącą obecność na rynku. Silne napływy wskazują na rosnący apetyt inwestorów na produkty inwestycyjne związane z kryptowalutami. W związku z tym uruchomienie ETF może stanowić kamień węgielny dla długoterminowego wzrostu cen BTC.

Znany analityk kryptowalut Ali Martinez zagłębił się w dane historyczne, rysując podobieństwa między poprzednimi hossami Bitcoina, w szczególności tymi z lat 2015-2018 i 2018-2022. Analiza Martineza wskazuje, że jeśli obecna trajektoria rynku odzwierciedla te przeszłe wzorce z ich dna rynkowego, prognozy sugerują, że następny szczyt rynkowy dla Bitcoina może nastąpić około października 2025 roku.

Dzięki uprzejmości: Ali Martinez
Intrygująca prognoza sugeruje, że według analizy Martineza BTC może mieć przed sobą jeszcze około 600 dni zwyżkowej dynamiki.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours