Przewodniczący SEC Gensler sugeruje wolniejsze zatwierdzanie S-1 dla funduszy ETF Ethereum

Przewodniczący SEC Gary Gensler wskazuje na wolniejszy proces zatwierdzania ETF-ów Ethereum, podkreślając staranny przegląd i wydłużone terminy dla formularzy S-1.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Powolne tempo SEC w zakresie formularzy S-1 może opóźnić debiut handlowy Ethereum ETF.
  • Fundusze ETF Ethereum są gotowe na napływ 4 mld USD, sygnalizując silny popyt rynkowy.
  • BlackRock zasila nowy ETF Ethereum kwotą 10 mln USD przed zatwierdzeniem przez SEC.

Wydaje się, że droga do uruchomienia spotowych funduszy ETF Ethereum wydłuża się, ponieważ przewodniczący SEC Gary Gensler sugeruje, że zatwierdzenie niezbędnych formularzy S-1 „zajmie trochę czasu”.

Rozwój ten następuje po niedawnym zatwierdzeniu formularzy 19b-4, ale wskazuje na potencjalnie przedłużającą się fazę finalizacji formularzy S-1, niezbędną do rozpoczęcia obrotu ETF.

Komentarze Genslera na temat zatwierdzenia S-1 dla funduszy ETF Ethereum

W wywiadzie dla CNBC w związku z przesłuchaniem podkomisji ds. aktywów cyfrowych, przewodniczący SEC Gary Gensler powiedział, że dalsze kroki w celu zatwierdzenia ETF z udziałem Ethereum nie są bliskie. Oświadczenie to zostało złożone wśród instrukcji SEC dla emitentów, aby przedłożyli swoje projekty dokumentów S-1 do zeszłego piątku.

NOWOŚĆ: Przewodniczący @SECGov @GaryGensler mówi, że następny krok w zatwierdzaniu ETF $ETH „zajmie trochę czasu”, prawdopodobnie wskazując na potencjalne spowolnienie procesu zatwierdzania S-1. https://t.co/iwfN9vvmt8

  • Eleanor Terrett (@EleanorTerrett) 5 czerwca 2024 r.

Po tym zgłoszeniu SEC powinna przekazać pierwsze informacje zwrotne, które z kolei skłonią do wprowadzenia dalszych zmian. Według osób z branży oczekuje się, że ten iteracyjny proces może potrwać kilka tygodni lub najwyżej kilka miesięcy.

Świadczy o tym fakt, że kluczowe instytucje finansowe, takie jak VanEck i BlackRock, złożyły zaktualizowane formularze S-1 po zatwierdzeniu formularzy 19b-4 23 maja. BlackRock szczegółowo wyjaśnił, że jego ETF będzie miał początkowe aktywa w wysokości 10 milionów dolarów, co świadczy o gotowości i wsparciu kapitałowym dla tych strategii.

Wpływ Ethereum ETF na rynek i oczekiwania inwestorów

Wokół ETF-ów ETH panuje duże podekscytowanie, zwłaszcza ze względu na możliwość napływu na rynek dużych ilości kapitału. Zgodnie z raportem K33 Research, fundusze ETF Ethereum mogą przynieść 4 miliardy dolarów inwestycji w ciągu pierwszych pięciu miesięcy od ich uruchomienia.

Szacunki te pochodzą z porównania produktu Bitcoin z innymi ofertami BTC i rosnącego popytu instytucjonalnego obserwowanego poprzez handel kontraktami terminowymi Ethereum na CME.

Przewiduje się, że napływ ten przyczyni się do znacznej części podaży Ethereum w obiegu, co dodatkowo zmniejszy podaż na rynku. K33 Research spodziewa się również, że pojawienie się tych funduszy ETF doprowadzi do nowego rekordowego poziomu cen ETH, ponieważ takie produkty były związane z podobnymi trendami rynkowymi w przeszłości.

Kroki regulacyjne i gotowość rynkowa

Tak więc szczegółowy proces przeglądu, który SEC stosuje obecnie w swoich interakcjach z emitentami ETF, wskazuje na ostrożne podejście Komisji do regulowania tych ważnych instrumentów finansowych.

Dłuższy okres przeglądu oznacza również szczegółowe rozważania, które można przypisać skomplikowanej strukturze aktywów bazowych i potencjalnym trudnościom regulacyjnym z nimi związanym.

Firmy takie jak BlackRock podjęły szybkie działania, wskazując na silny popyt rynkowy i gotowość uznanych podmiotów finansowych do przyjęcia tych nowych instrumentów inwestycyjnych. Tymczasem wycofanie wniosków przez niektóre firmy, takie jak Hashdex, podkreśla różne poziomy gotowości i strategicznego repozycjonowania w branży

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours