Cena Bitcoina (BTC) poniżej 38 000 USD może wywołać kolejną korektę o 15-20%

Bitcoin (BTC) wydaje się ostatnio wykazywać pewną słabość, a cena BTC spadła o 7% i spadła poniżej 40 000 USD. W momencie publikacji Bitcoin notowany jest na poziomie 39 866 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 782 mld USD.

Kluczowe poziomy cen Bitcoina do obserwacji
W niedawnej analizie analityk kryptowalut Ali Martinez podkreśla kluczowy poziom do monitorowania trajektorii cen Bitcoina. Według Martineza, zamknięcie poniżej 38 000 USD na wykresie tygodniowym może służyć jako wskazówka możliwego spadku dla Bitcoina ($BTC), a następnym celem jest solidny klaster wsparcia około 33 000 USD.

Dzięki uprzejmości: Ali Martinez
Ten krytyczny obszar wsparcia łączy w sobie kilka istotnych elementów technicznych, w tym dolną granicę równoległego kanału, poziom zniesienia 0,5 Fibonacciego i 50-tygodniową prostą średnią ruchomą. Zbieżność tych czynników tworzy potężną linię obrony, która może potencjalnie powstrzymać dalsze spadki ceny Bitcoina, zapewniając kluczowy poziom, który uczestnicy rynku powinni uważnie obserwować.

Ponadto Ali Martinez zagłębia się w historyczne trendy obserwowane w ostatnich dwóch cyklach hossy Bitcoina ($BTC). Martinez zauważa, że podczas tych poprzednich cykli Bitcoin często cofał się do poziomu 50% Fibonacciego po osiągnięciu poziomu 78,6% Fibonacciego.

Dzięki uprzejmości: Ali Martinez
Rysując podobieństwa do tych historycznych wzorców, Martinez zauważa, że cena Bitcoina niedawno ponownie dotknęła poziomu 78,6% Fibonacciego, co wskazuje na potencjalną korektę. Jeśli historyczny wzorzec się utrzyma, Martinez sugeruje, że cena Bitcoina może spaść do 32 700 USD, dostosowując się do 50% poziomu zniesienia Fibonacciego.

Masowa sprzedaż Bitcoinów przez Grayscale trwa od czasu zatwierdzenia ETF w związku z silną wyprzedażą akcji GBTC. W znaczącym ruchu zgłoszonym przez Arkham, Grayscale wykonał znaczny transfer 17 140 Bitcoinów, co odpowiada około 660 milionom USD. Transakcja miała miejsce o 22:17 UTC+8, a środki zostały przeniesione do Coinbase Prime Deposit.

Konkurencja wśród emitentów spot Bitcoin ETF nasiliła się, ponieważ Grayscale eskaluje swoje działania marketingowe w różnych kanałach medialnych, w tym w telewizji i na plakatach. Grayscale strategicznie umieścił plakaty promujące swój Bitcoin ETF w widocznych miejscach, w szczególności na “30th St Station w Filadelfii”, w ramach swojej kompleksowej kampanii marketingowej.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours