Genesis zezwolił na sprzedaż akcji GBTC o wartości 1,3 mld USD, czy BTC spadnie?

Upadła firma kryptowalutowa Genesis Global Holdco LLC uzyskała zgodę sądu na uruchomienie funduszu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Dźwignia finansowa do spłaty wierzycieli
Po kilku miesiącach procesów sądowych, Genesis w końcu uzyskał zgodę amerykańskiego sądu upadłościowego w południowym dystrykcie Nowego Jorku na sprzedaż GBTC o wartości 1,6 miliarda dolarów. Chociaż może to nie być sposób, w jaki Gemini Winklevossa spodziewa się, że pozew pójdzie, oznacza to znaczący kamień milowy dla Genesis, ponieważ zapewnia firmie możliwość wywiązania się ze swoich zobowiązań wobec wierzycieli.

Dla kontekstu, Gemini wcześniej prowadził program zarobkowy, który umożliwiał inwestorom systematyczne pożyczanie swoich aktywów Genesis w ramach umowy trójstronnej. Inwestorzy ci mieli zapewniony zysk na koniec uzgodnionego okresu. Sposób wykorzystania kapitału przez Genesis polegał na dalszym pożyczaniu go jako pożyczek dla znanych firm.

W oparciu o umowę Genesis z Gemini, około 60 milionów akcji GBTC zostało zastawionych jako zabezpieczenie dla akcjonariuszy Gemini Earn. W dłuższej perspektywie Genesis nie dotrzymał warunków umowy, w tym odmowy zapewnienia odsetek / zysków inwestorom w programie zarobkowym. W rezultacie Gemini próbowało zgłosić roszczenie do GBTC przeznaczonego na zabezpieczenie Genesis.

Następnie Gemini pozwało swojego byłego partnera biznesowego Genesis w październiku 2023 r. o te same akcje GBTC. Według Gemini, akcje GBTC wystarczyłyby do całkowitego zabezpieczenia i zaspokojenia roszczeń wszystkich inwestorów w programie Earn, którzy zostali dotknięci, gdy giełda Genesis wstrzymała wypłaty na swojej platformie w 2022 roku.

Sąd złapany między Genesis i Gemini
Gemini zażądało, aby sąd orzekł, że Genesis nie ma już kontroli nad akcjami GBTC i dlatego nie powinny one być wykorzystywane do spłaty żadnego z wierzycieli Genesis w postępowaniu upadłościowym. Z drugiej strony Genesis złożył wniosek do sądu o pozwolenie na sprzedaż aktywów powierniczych o wartości 1,6 miliarda dolarów.

Nowe orzeczenie sugeruje, że argument Gemini nie był wystarczająco silny, aby przekonać sąd upadłościowy do zaakceptowania jego wniosku w sprawie akcji GBTC. W obecnej sytuacji Genesis może zamienić akcje na Bitcoin lub nawet gotówkę, a następnie spłacić klientów, którzy pożyczyli mu kryptowaluty.

Cena Bitcoina wykazywała pozytywną dynamikę w ciągu ostatnich kilku dni, napędzaną przez kilka czynników, w tym duże przepływy na rynek spot Bitcoin ETF, a także przygotowania do halvingu Bitcoina w połowie kwietnia. Jednak wiadomość o sprzedaży GBTC może wykoleić dynamikę ceny monety.

Wyprzedaż może ożywić sagę odpływu Grayscale, która wywołała ogólnorynkową depresję we wczesnych dniach debiutu spot Bitcoin ETF. W momencie publikacji prasowej Bitcoin był notowany na poziomie 51 688,40 USD ze wzrostem o 6,35% w ciągu ostatnich 24 godzin.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours