Bitcoin ETF osiągnął rekordowe wpływy, wywołując wzrost cen

Nowy szał tworzenia Bitcoin ETF doprowadził do ogromnego napływu do tych funduszy 13 lutego, w sumie ponad 631 milionów dolarów w jednym spotkaniu. Ten spory napływ miał miejsce podczas znacznego spadku wykupów GBTC, który przekształcił się teraz w ETF do finansowania spot Bitcoin. Zmiana preferencji inwestorów w stosunku do spotowych funduszy ETF Bitcoin nie była jeszcze przyczyną ruchów rynkowych, które pchnęły cenę Bitcoina z powrotem na trajektorię wzrostową po 25 miesiącach stagnacji, zanim ostatecznie przekroczyła 51 000 USD w maju 2021 roku.

Bezprecedensowe napływy i wpływ na rynek
Finansowe tło Bitcoina uległo znaczącym zmianom 13 lutego, kiedy to fundusze ETF Spot BTC osiągnęły rekordowe wpływy w ciągu jednego dnia. Nie biorąc pod uwagę rozważań dotyczących GBTC, dziewięciu dostawców funduszy ETF związanych z kryptowalutami osiągnęło 704 miliony dolarów w podwyżkach laboratoryjnych, potwierdzając stały i rosnący popyt na fundusze giełdowe oparte na kryptowalutach. W następstwie tej zmienności wiodąca globalna korporacja zarządzająca inwestycjami – BlackRock – okazała się być główną, która kierowała kierunkiem i przejęła kontrolę nad większością tych napływów, stanowiących 70% wolumenu przy oszałamiającej liczbie 493 milionów dolarów tylko tego konkretnego dnia.

Ten najnowszy napływ inwestycji do spotowych funduszy ETF Bitcoin w przypadkach jest 13. dniem od rozpoczęcia handlu zgodnie z zasadami SEC 11 stycznia. Inwestorzy inwestują pozytywnie w fundusze ETF typu spot Bitcoin od czasu ich zatwierdzenia przez SEC. Uruchomienie tych funduszy ETF dodało nowy kanał dla posiadaczy kont do profilowania instrumentu cyfrowego i przejęcia wiodącej roli w najnowszym wzroście cen Bitcoina. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina ponownie wzrosła powyżej 1 biliona dolarów, ilustrując jego wyjątkową rekonstrukcję jako głównego aktywa na rynkach finansowych, blisko ostatecznego rekordowego poziomu 69 000 USD.

Przekształcenie Grayscale’s GBTC w spot Bitcoin ETF stanowiło znaczący kamień milowy w krajobrazie inwestycji kryptowalutowych. Pomimo ponad 4 miliardów dolarów odpływów w pierwszych dniach handlu, przypisywanych głównie likwidacji przez upadłą giełdę kryptowalut FTX, ostatnie działania GBTC ustabilizowały się, odnotowując jedynie 72 miliony dolarów odpływów netto. Grayscale pozostaje głównym graczem na rynku Bitcoina, posiadając ponad 467 000 BTC dla swojego ETF, wyraźnie kontrastując z 216 000 BTC zgromadzonymi przez innych emitentów w mniej niż trzy miesiące.

Zmiana w kierunku spotowych funduszy ETF BTC była kluczowym czynnikiem zwiększającym płynność i dostępność inwestycji w Bitcoina, przyczyniając się do gwałtownego wzrostu cen tej cyfrowej waluty. Analitycy z CoinShares podkreślili znaczny napływ, wynoszący łącznie 4 miliardy dolarów od czasu uruchomienia tych funduszy ETF, podkreślając rosnące zaufanie inwestorów i popyt na produkty finansowe wspierane przez Bitcoin. Trend ten zwiększył atrakcyjność Bitcoina jako inwestycji i wzmocnił jego pozycję na globalnym rynku finansowym, rywalizując z głównymi korporacjami i towarami pod względem kapitalizacji rynkowej.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours