Cena Bitcoina (BTC) zmierza do 60 000 USD zgodnie z przedziałem cenowym MVRV

Największa na świecie kryptowaluta Bitcoin (BTC) wykazała silny ruch w górę do poziomu 43 000 USD w obliczu silnych napływów do Bitcoin ETF i silnego spadku odpływów GBTC w ciągu ostatniego tygodnia. Wywołało to presję na wzrost cen Bitcoina.

Byczy sygnał dla wzrostu cen Bitcoina
W niedawnej analizie analityk kryptowalut Ali Martinez podkreśla historyczny wzorzec obserwowany podczas poprzednich hossy, wskazując na potencjalne silne odbicie dla Bitcoina ($BTC). Podobny wzorzec pojawił się na obecnym rynku, gdy cena BTC odbija się od średniego poziomu MVRV na poziomie 40 500 USD.

Martinez sugeruje również, że w oparciu o ten obserwowany wzorzec istnieje potencjał, aby BTC doświadczył gwałtownego wzrostu w kierunku linii odchylenia standardowego 1,0, osiągając szacunkową cenę 60 000 USD. Traderzy i inwestorzy powinni uważnie monitorować te wydarzenia w poszukiwaniu potencjalnych możliwości na rynku Bitcoina.

Analitycy rynkowi oczekują, że wzrost cen Bitcoina będzie kontynuowany w miarę zbliżania się do czwartego halvingu Bitcoina w kwietniu 2024 roku. Co więcej, silna podaż stablecoina Tether (USDT) na giełdzie sugeruje rosnącą siłę nabywczą wśród inwestorów, która może podnieść cenę BTC w przyszłości.

Makroekonomista i analityk kryptowalutowy Henrik Zeberg wyraził swoje oczekiwanie na nadchodzący “największy rajd kryptowalut w historii” w tweecie, przewidując wzrost byczego sentymentu oraz powrót euforii i podniecenia przypominającego poprzednie szczyty rynkowe. W rozmowie z WTFinance Zeberg rozwinął te prognozy, stwierdzając, że oczekuje się, iż ostatnie zmiany obserwowane na rynku kryptowalut utrzymają się przez cały 2024 rok. Dodał:

“Giełda i rynki kryptowalut powinny nadal iść w górę. Bitcoin powinien osiągnąć poziom od 100 000 do 150 000 USD. Powinniśmy również zobaczyć, jak S&P 500 osiąga 6 100, co było moim celem od półtora roku” – powiedział Zeberg. “Wszystkie te rzeczy wciąż się rozgrywają. Więc dla mnie nie ma żadnych zmian, to jest szczyt blow-off”.

Ciekawie będzie zobaczyć, czy cena Bitcoina wzrośnie od tego miejsca, czy też czeka ją cofnięcie przed rajdem na północ.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours