Cena bitcoina podskoczyła o 5% w stosunku do akcji, 43 000 USD w zasięgu wzroku

Po silnej presji sprzedaży na początku tego tygodnia, cena Bitcoina wzrosła o zaskakujące 5%, osiągając poziom 42 000 USD. W momencie publikacji, kurs BTC wzrósł o 4,26% do 41 809 USD przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 819 mld USD.

Cena Bitcoina dogania akcje
W niedawnej aktualizacji od dostawcy danych on-chain Santiment, cena Bitcoina przekroczyła poziom 42 000 USD, co stanowi znaczący kontrast w stosunku do stosunkowo powściągliwych wyników altcoinów w chwili obecnej. Wydarzenie to zbiega się z niedawnym osiągnięciem nowego All-Time High (ATH) w indeksie S&P 500, podsycając bycze argumenty dla rynku kryptowalut.

Dzięki uprzejmości: Santiment
Dominujące nastroje sugerują, że Bitcoin (BTC) i inne znane kryptowaluty mogą potencjalnie “powrócić do średniej”, doganiając wyniki rynku akcji. Warto zauważyć, że sektor kryptowalut wykazywał opóźnienie w porównaniu z rynkami akcji, a trend ten stał się wyraźny od 17 stycznia, kiedy oba rynki zaczęły rozchodzić się w przeciwnych kierunkach.

W miarę jak dynamika między rynkami kryptowalutowymi i tradycyjnymi nadal się rozwija, hipoteza o potencjalnej konwergencji między Bitcoinem i altcoinami o dużej kapitalizacji z rynkiem akcji zyskuje na popularności, co skłania uczestników rynku do wnikliwych obserwacji.

W niedawnej analizie wybitny analityk kryptowalut Ali Martinez podkreśla znaczący rozwój sytuacji, ponieważ wskaźnik TD Sequential miga sygnałem kupna na wykresie dziennym Bitcoina. Jednocześnie Bitcoin utrzymuje korzystną pozycję powyżej 100-dniowej prostej średniej kroczącej (SMA), przygotowując grunt pod potencjalne ruchy rynkowe.

Martinez wskazuje również na kluczowy scenariusz, w którym wzrost powyżej progu 40 550 USD może służyć jako katalizator dla ceny Bitcoina, aby osiągnąć 43 000 USD. Ta optymistyczna prognoza jest uzależniona od zdolności kryptowaluty do utrzymania obecnej pozycji i wywołania oczekiwanego wzrostu.

Jednak Martinez wydaje również ostrzeżenie, podkreślając znaczenie monitorowania 100-dniowego poziomu wsparcia SMA. Naruszenie tego poziomu wsparcia, według Martineza, może potencjalnie doprowadzić Bitcoina do celu spadkowego na poziomie 33 300 USD.

Co więcej, Martinez donosi o znacznym wzroście liczby aktywnych adresów Bitcoin, przekraczając granicę 1 miliona. Wzrost ten wskazuje na rosnący poziom uczestnictwa i wykorzystania Bitcoina (BTC).

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours