94 000 opcji Bitcoin wygaśnie dzisiaj, oto co mówią dane

Dzisiejszy dzień jest inauguracyjnym miesięcznym wygaśnięciem opcji Bitcoin po niedawnym zielonym świetle dla spot Bitcoin ETF na początku tego miesiąca. Pomimo zatwierdzenia, Bitcoin napotkał znaczną zmienność, doświadczając znacznej presji sprzedaży i spadając poniżej progu 40 000 USD. Obecnie Bitcoin wyceniany jest na 39 925 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 782 mld USD.

Wygaśnięcie opcji na Bitcoina odnotowuje znaczące wolumeny
Greeks.Live, platforma specjalizująca się w danych dotyczących opcji, przedstawiła wgląd w dane dotyczące opcji z 26 stycznia, ujawniając znaczące liczby zarówno dla Bitcoina (BTC).

Wygaśnie około 94 000 opcji Bitcoin, ze współczynnikiem Put Call wynoszącym 0,51, punktem Maxpain wynoszącym 41 000 USD i wartością nominalną wynoszącą 3,75 miliarda USD. W przypadku ETH, 932 000 opcji zbliża się do wygaśnięcia, wykazując współczynnik Put Call Ratio wynoszący 0,31, punkt Maxpain wynoszący 2300 USD i wartość nominalną wynoszącą 2,07 mld USD.

Dzięki uprzejmości: Greeks.Live
Rynek kryptowalut doświadczył w tym tygodniu słabości, a niedawną wyprzedaż w skali szarości przypisuje się bezpośrednio uruchomieniu ETF Bitcoin Spot. Widoczne jest ciągłe zmniejszanie się zmienności, charakteryzujące się spadkiem implikowanych zmienności (IV) w dłuższym okresie, a niektóre krótkoterminowe IV spadają poniżej progu 40%. Wskaźnik Put Call Ratio (PCR) gwałtownie spadł, wskazując na zmniejszoną aktywność niedźwiedzi, charakteryzującą się przede wszystkim większą liczbą traderów sprzedających połączenia i mniejszą liczbą aktywnych połączeń.

Ponieważ ponad 30% opcji zbliża się dziś do wygaśnięcia, oczekuje się, że marża uwolniona w tym okresie może ponownie wpłynąć na IV, przyczyniając się do powrotu struktury terminowej opcji Bitcoina.

Akcje cenowe Bitcoina w 2024 r.
Cena Bitcoina spadła po zatwierdzeniu spot ETF, a analitycy spodziewają się dalszego spadku do 35 000 USD i poniżej, zanim Bitcoin wznowi kolejną hossę. Wszyscy są teraz optymistycznie nastawieni do nadchodzącego halvingu Bitcoina zaplanowanego na około 2024 r., a analitycy przewidują, że po nim rozpocznie się nowa hossa.

Niektórzy analitycy rynkowi zalecają jednak ostrożność! W 2024 r. starszy strateg towarowy Bloomberga, Mike McGlone, przewiduje, że Bitcoin prawdopodobnie osiągnie gorsze wyniki niż rynek akcji skorygowany o ryzyko, podczas gdy złoto może osiągnąć lepsze wyniki.

Pomimo pozytywnych nastrojów związanych z zatwierdzeniem spotowych funduszy giełdowych Bitcoin (ETF) i zbliżającym się halvingiem Bitcoina, czynniki makroekonomiczne mogą utrudnić kryptowalutom osiągnięcie nowych rekordów wszech czasów w 2024 roku. McGlone podkreśla, że oczekiwania rynku dotyczące potencjalnej obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych, która zazwyczaj sprzyja ryzykownym aktywom, takim jak Bitcoin, mogą być nietrafione.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours