Michael Saylor twierdzi, że zatwierdzenie Ethereum ETF jest dobre dla Bitcoina

Michael Saylor, prezes MicroStrategy, powtórzył, że zatwierdzenie produktów spot Ethereum ETF jest dobre dla Bitcoina

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Michael Saylor pochwalił perspektywę spot Ethereum ETF
  • Uważa on, że nowy produkt może poprawić ogólną pozycję Bitcoina w branży.
  • Stanowisko to różni się od jego wcześniejszego podejścia do statusu bezpieczeństwa Ethereum.

Michael Saylor, prezes MicroStrategy wyraził opinię, że zatwierdzenie ETF Ethereum przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest korzystne dla Bitcoina. Saylor uważa, że to zatwierdzenie przyciągnie więcej inwestorów instytucjonalnych na rynek kryptowalut.

Spot Ethereum ETF, aby przyciągnąć więcej inwestorów do kryptowalut

Saylor podzielił się swoimi perspektywami w wywiadzie z Beagle, gospodarzem „Bitcoin gamblers anonymous” na X. Według Bitcoin maxi, zatwierdzenie spot Ethereum ETF da inwestorom więcej pewności siebie i opcji do wyboru.

„Myślę, że zatwierdzenie to usankcjonuje klasę aktywów kryptograficznych, wspieraną zarówno przez fundusze ETF Bitcoin, jak i Ethereum” – powiedział Saylor. „Ten ruch oznacza, że kryptowaluty są teraz uznawane za klasę aktywów, a Bitcoin jest liderem”.

Warto zauważyć, że ostatnie stanowisko Saylora jest postrzegane jako poważna zmiana w stosunku do jego wcześniejszego stanowiska w sprawie wszelkich aktywów cyfrowych, które nie są Bitcoinem. Na X, po nieudanej prognozie Saylora przeciwko zatwierdzeniu ETF Ethereum, wielu użytkowników trollowało go. Gniew społeczności internetowej wywołała kategoryzacja Ethereum przez Saylora jako papieru wartościowego zaledwie kilka dni przed decyzją SEC.

W tym, co niektórzy uważają za „sprawdzenie ego”, Saylor podkreślił, że zatwierdzenie ETF Ethereum wzmocni pozycję Bitcoina w branży kryptowalut.

„To jest dobre dla Bitcoina. Jesteśmy znacznie potężniejsi, gdy jesteśmy wspierani przez całą branżę kryptowalut. Ethereum, ze swoją ogromną bazą użytkowników, zapewnia kolejną warstwę obrony dla Bitcoina”.

Przyspieszenie adopcji instytucjonalnej

Zauważył również, że inwestorzy głównego nurtu mogą zacząć postrzegać kryptowaluty jako realną klasę aktywów. W związku z tym może to napędzać potencjalną alokację od 5% do 10% ich portfeli w kryptowaluty. Z tego znaczna część, około 60% do 70%, trafia do Bitcoina.

Prognozy Michaela Saylora dotyczące alokacji aktywów opierają się na dominującej dynamice rynku. W ostatnim czasie rynek spot Bitcoin ETF był świadkiem znacznej aktywności inwestorów, charakteryzującej się stałymi napływami netto i znaczącymi wynikami głównych funduszy ETF. Łączne wpływy przekroczyły 15 000 BTC.

Jeśli chodzi o zatwierdzenie ETF Ethereum, Saylor stwierdził, że jest to ogólnie dobre dla rynku.

„Myślę, że przyspieszy to adopcję instytucjonalną i posłuży jako silny impuls marketingowy” – dodał Saylor. „To nowa era i musimy przemyśleć nasze modele, aby dostosować się do tego ewoluującego krajobrazu”.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours