Złoto i srebro biją nowe rekordy, czy BTC wkrótce nadrobi zaległości?

Bitcoin może wkrótce dołączyć do szerszego wzrostu na rynku towarowym złota i srebra, ponieważ cyfrowe złoto jest obecnie przedmiotem obrotu na Wall Street w postaci spotowych funduszy ETF Bitcoin.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Niepewność geopolityczna zbliża cenę złota do 2500 USD za uncję.
  • Cena srebra przebija 11-letnie wybicie, oczekując dodatkowych 50% wzrostów.
  • Bitcoin może wkrótce nadrobić zaległości, ponieważ jest teraz formalnie regulowanym produktem handlowym na Wall Street.

Na rynku surowców mamy do czynienia z silnym wzrostem, a metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, osiągnęły ostatnio nowe rekordowe poziomy. Złoto jest w centrum uwagi na globalnym rynku finansowym, osiągając nowy rekord wszech czasów w stosunku do dolara amerykańskiego. W rezultacie analitycy rynkowi bacznie przyglądają się cyfrowemu złotu, czyli Bitcoinowi.

Wcześniej, w poniedziałek, cena złota wzrosła do 2450 USD za uncję, napędzana trwającymi wydarzeniami geopolitycznymi w Iranie i prawdopodobieństwem gołębiego ruchu Fed w sprawie stóp procentowych. Innym czynnikiem wpływającym na ceny złota jest utrzymujący się popyt ze strony banków centralnych, który przyczynił się do 30% wzrostu cen złota w tym roku.

Srebro notuje 11-letnie wybicie

Srebro (SILVER) pozostaje w centrum uwagi w poniedziałek, gdy osiągnęło 11-letni szczyt, przekraczając istotny psychologiczny próg 30 USD. Wzrost ten przypisuje się jego właściwościom bezpiecznej przystani, słabnącemu dolarowi amerykańskiemu i jego użyteczności przemysłowej.

Inwestorzy podnoszą ceny srebra, a także innych metali szlachetnych, poszukując aktywów zabezpieczających przed trwającą niepewnością geopolityczną.

Patrząc w przyszłość, srebro może zyskać na rosnącym popycie przemysłowym. Raport Silver Institute’s World Silver Survey przewiduje 9% wzrost popytu przemysłowego w tym roku, napędzany rosnącym wykorzystaniem srebra w zastosowaniach związanych z energią odnawialną.

W dłuższej perspektywie inwestorzy powinni monitorować potencjalny ruch w kierunku poziomu 35 USD. Obszar ten może stanowić opór ze względu na kluczową wieloletnią linię horyzontalną od znaczących szczytów wahań w 2011 i 2012 roku. Zdecydowane wybicie powyżej tego poziomu mogłoby doprowadzić do ponownego testu rekordowego poziomu 47,71 USD ustanowionego w kwietniu 2011 r.

Czy Bitcoin (BTC) wkrótce nadrobi zaległości?

Wśród ostatnich wzrostów cen srebra, towar ten zwiększył swoją lukę w stosunku do Bitcoina. Bitcoinowi brakuje jeszcze 500 miliardów dolarów, aby dogonić wycenę srebra wynoszącą 1,8 biliona dolarów i stać się ósmym co do wielkości towarem na świecie. Aby do tego doszło, cena Bitcoina powinna przekroczyć 93 000 USD, pod warunkiem, że srebro pozostanie stabilne do tego czasu.

Analityk Bitcoina Dylan LeClair podkreślił wcześniej, że Bitcoin często podwaja się w ciągu kilku miesięcy po osiągnięciu nowych szczytów, zwłaszcza w przypadku wydarzeń związanych z halvingiem.

Założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz przewiduje, że Bitcoin pozostanie w „fazie konsolidacji” między 55 000 a 75 000 USD w ciągu następnego miesiąca, z potencjałem do wzrostu pod koniec drugiego kwartału.

Tradycyjne rynki osiągają nowe rekordy wszech czasów, a złoto i srebro radzą sobie wyjątkowo dobrze. Oczywiste jest, że zapewnienie ochrony przed inflacją stało się kluczowe.

Bitcoin stał się kluczowym graczem. Argumenty dotyczące jego legalności nie są już aktualne, ponieważ jest on teraz w pełni regulowany i można nim handlować na Wall Street, mówi analityk.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours