Bitcoinowe wieloryby zgarniają 636 milionów dolarów w jeden dzień, co dalej z ceną BTC?

Bitcoinowe wieloryby wyciągnęły z rynku BTC o wartości 636 milionów dolarów, gdy cena BTC wzrosła we wtorek powyżej 71 500 dolarów, jednak kryptowaluta napotkała niepowodzenie pomimo niedawnego wzrostu akumulacji.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Bitcoinowe wieloryby zgarnęły ponad 8000 BTC w ciągu jednego dnia.
  • Ostatnia akumulacja wynikała z tego, że inwestorzy doświadczali FOMO z powodu rosnącego optymizmu wokół BTC.
  • Jednak cena Bitcoina spadła do poziomu 69 000 USD pomimo niedawnej akumulacji.

W dramatycznym przejawie aktywności rynkowej, wieloryby Bitcoin (BTC) zgromadziły we wtorek 21 maja oszałamiającą wartość 636 milionów dolarów BTC. Ten wzrost aktywności wielorybów odnotowano podczas wzrostu ceny Bitcoina powyżej 71 500 USD. Potencjalnym powodem tej akumulacji może być strach przed przegapieniem (FOMO), ponieważ wzrósł optymizm co do przyszłej trajektorii BTC.

Wieloryby Bitcoin gromadzą ogromne zapasy BTC

Thomas Fahrer, współzałożyciel Apollo, dostawcy analiz Bitcoin, zwrócił uwagę na ten rozwój sytuacji w poście na X. Co więcej, udostępniona przez niego migawka pokazała, że ostatni wzrost zakupów wielorybów wyniósł 8 958 BTC w ciągu jednego dnia. Co więcej, w ciągu ostatnich siedmiu dni wieloryby dodały do swoich zasobów łącznie 12 058 BTC.

Rezerwa ta wynosi 840,32 mln USD w oparciu o dominującą cenę rynkową Bitcoina. Ten szał akumulacji był napędzany przez FOMO, ponieważ handlowcy i inwestorzy starają się zabezpieczyć swoje pozycje w obliczu zmiennych ruchów cen Bitcoina.

Jednak pomimo tej znacznej aktywności wielorybów, cena BTC uległa korekcie, spadając do poziomu 69 000 USD. Spadek ten wywołał pytania o krótkoterminową trajektorię najstarszej kryptowaluty. Wcześniej cena Bitcoina wzrosła potencjalnie z powodu pozytywnych wiadomości dotyczących funduszy ETF Ethereum, ponieważ SEC wezwała emitentów do złożenia poprawionych wniosków 19b-4.

Z drugiej strony, analitycy pozostają optymistami co do trajektorii cen Bitcoina ze względu na wskaźniki techniczne. Co więcej, solidne napływy Spot Bitcoin ETF również pozytywnie wpłynęły na dynamikę rynku. We wtorek fundusze ETF Bitcoin zarejestrowały fenomenalny napływ 305,7 mln USD, a IBIT BlackRock objął prowadzenie.

Ponadto znaczna część zakupów wielorybów pochodzi z tych funduszy ETF od czasu ich uruchomienia w styczniu 2024 roku. W związku z tym analitycy wezwali do dalszych pozytywnych przepływów, aby cena BTC mogła osiągnąć nowe szczyty. Co więcej, wszelkie pozytywne wiadomości dotyczące Bitcoina mogą również działać jako katalizator.

Czy cena BTC odbije się od dna?

Cena Bitcoina osiągnęła dziś poziom 69 000 USD i przez pewien czas utrzymywała się w trendzie spadkowym. Jednak nastąpiło znaczne odbicie, które przekroczyło 70 000 USD, mimo że pozostało na czerwono. W chwili pisania tego tekstu cena BTC spadła o 1,10% do 70 098,61 USD w środę, 22 maja.

Co więcej, kryptowaluta posiadała ogromną wycenę rynkową wynoszącą 1,38 bln USD. Tymczasem wolumen obrotu spadł o 25,44% do 39,72 mld USD. Co więcej, Ali Martinez, wybitny analityk kryptowalut, odniósł się do tej sytuacji.

W poście na X podkreślił znaczenie TD Sequential, wskaźnika analizy technicznej znanego z przewidywania punktów zwrotnych na rynku. „TD Sequential dokładnie przewidział akcję cenową #Bitcoin na wykresie jednogodzinnym. Teraz przedstawia sygnał kupna, przewidując odbicie $BTC!”.

Analiza Martineza sugeruje, że pomimo niedawnego spadku, Bitcoin może być gotowy do odbicia w oparciu o ten sygnał kupna. Co więcej, taki trend odbicia był już obserwowany. Wskaźnik TD Sequential jest popularnym narzędziem wśród traderów do identyfikacji potencjalnych odwróceń trendów i ruchów cen. Sygnał kupna na tym wskaźniku często prowadzi do zwiększonego zaufania rynku, potencjalnie napędzając wzrost cen.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours